5 דרכים לחסוך בעלויות ההובלה בירושלים


דרכים לחסוך בעלויות ההובלה בירושלים

חודשי הקיץ בפתח וזה בדיוק הזמן לדבר על הדרך הנכונה לעבור דירה מבלי לקרוע את הכיס מצד אחד אך לשכור שירותי הובלות איכותיים מצד שני. למה דווקא בקיץ אתם שואלים? התשובה לכך פשוטה. רוב האוכלוסייה שעוברת דירה מעדיפים לעשות את זה באופן כזה שלא יפגע בשדרת הלימודים של ילדיהם ואם נוסיף לזה את אוכלוסיית הסטודנטים שעומדים לפני שנת לימודים חדשה, מתקבל תמהיל שבו הביקוש לשירותי הובלות בחודשים אלה עולה עד פי 5 ויותר ביחס לשאר חודשי השנה.

הביקוש להובלות שיוצר בעיות

כשהביקוש לשירותי הובלה גדל כל כך באופן פתאומי, נוצרת קרקע פורייה להתקיימותן של מספר סכנות שיכולות להפוך את מעבר הדירה שלכם לסיוט אחד גדול.

חברות הובלה זמניות

זה יכול להישמע מעט מפתיע אבל ישנם כאלה שמציעים שירותי הובלה דווקא ורק בחודשי הקיץ. חשבו על כך – העבודה מצויה בשפע, המחירים עולים וכל מה שצריך זה טנדר וכוח פיזי לא מבוטל (או ראש מפולפל שיעסיק אחרים בעבודה). תקראו להם חאפרים או בכל מילה אחרת שתבחרו אך בפועל אותם מובילים זמניים מבצעים כמות גדולה של הובלות וגורפים לכיסם סכומים שיפתיעו אפילו את אלה שעובדים במשרות נחשקות.

עד כאן כמעט הכל טוב ויפה אך כשהחברת הובלות מוקמת לתקופה מוגבלת, הדבר האחרון שמעניין הוא מוניטין ואיכות שירות. מה כבר אפשר לעשות להם? לכתוב עליהם חוות דעת שלילית? תכתבו ותמצאו אותם בשנה הבאה פועלים תחת שם אחר…

זו הסיבה שמומלץ לשכור חברת הובלות מוכרת ובעלת וותק מוכח ולא כזאת שנולדה היום ותיעלם מחר. 

מובילים שנעלמים

הבעיה אולי הגדולה ביותר היא התופעה שבה קבעתם עם מובילים וסיכמתם על המחיר אך ביום ההובלה או מעט לפני כן, אתם מקבלים טלפון מפתיע שבו מודיעים לכם שההובלה מבוטלת מסיבות שונות ומשונות ועכשיו אתם צריכים להסתדר לבד – בדיוק ברגע האחרון.

למה זה קורה? מאוד פשוט. במרבית המקרים אותם מובילים קבלו עליהם להוביל דירה במחיר הרבה יותר משתלם מהמחיר שגבו מכם. מה שמפתיע עוד יותר שאותם לקוחות אחרים שאינם מודעים לבעיה שלכם, הסכימו לשלם יותר מאחר שמוביל אחר נטש אותם ברגע האחרון וכך מתפתחת שרשרת של אירועים שבה הצרכן ממשיך להיפגע.

מחירים מופרזים

זו לא משהו פסול לבקש מעט יותר כסף כאשר הביקוש לשירות שלך נמצא בעלייה גדולה כל כך אבל זאת ממש לא סיבה לעשוק אתכם. באופן כללי אפשר לומר שמחיר גבוה בעד 20% הוא בגדר סביר בחודשי הקיץ אבל אינכם צריכים להסכים עם כל מה שמעבר לזה.

אז מה עושים עם כל הבעיות הללו וכיצד תתמודדו איתן באופן הטוב ביותר שיבטיח לכם הובלה איכותית במחיר סביר?

פשוט מאודעקבו אחר הכללים הבאים ותבטיחו שמעבר הדירה שלכם יעבור בשלום.

התאימו את חברת ההובלה לצורך שלכם. לדוגמה, אם אתם זקוקים להובלה עם מנוף עליכם לפנות למובילים שמספקים שירות כזה ולא לבזבז את הזמן בפניות לא ממוקדות.

דרשו הצעת מחיר מדויקת ומחייבת, כזאת שבה המוביל מגיע אל ביתכם כדי להעריך את שווי ההובלה ולצפות למכשולים בלתי צפויים כדוגמת חנייה, שבילי גישה, מעלית קטנה או חדר מדרגות צפוף.

התמקדו בחברת הובלות מומלצת – כזאת שאתם יכולים למצוא עליה מידע חיובי באינטרנט וברשתות החברתיות. אם קבלתם המלצה ממישהו שאתם מכירים, מה טוב.

מצאו חברת הובלה לפחות חודש לפני תאריך המעבר. זה אולי יצריך מכם להתארגן בשלב מוקדם יותר אך בהחלט יכול לעזור להבטיח את ביטחונכם בחברת הובלה מוכרת ומומלצת, כזאת שעדיין תהיה פנויה בתאריך שלכם.

אם אתם ירושלמים, חפשו חברות הובלה בירושלים משום שחברות כאלה יכולים להגיע אליכם להצעת מחיר ואינן יצטרכו לבזבז זמן בנסיעות ארוכות ביום ההובלה.

באותה הזדמנות, צפו בביטוח של המובילים. הדבר מעיד על רצינות ומקצועיות. שימו לב – ביטוח של הרכב אינו ביטוח הובלות. עליכם לדרוש תעודת ביטוח משא. מדובר במרכיב שיבטיח את הביטחון שלכם במקרה שמשהו יינזק במהלך ההובלה – החל מהאריזה ועד לפריקה ולאו דווקא במהלך הנסיעה.

לבסוף, חתמו על חוזה הובלות שבו יהיה כתוב מה צריך להוביל (צריך להכין רשימה מסודרת), מאיפה ולהיכן, האם ישנה בעיית חניה, מכשולים או כל דבר אחר שנראה לכם שצריך להעלות על הכתב, מספר המובילים שיגיעו ובאיזו שעה וכמובן המחיר שנקבע. בנוסף כדאי מאוד לקבוע קנס למי מהצדדים שיחזור בו מהסיכום.

כל אלה יחד יבטיחו לכם מעבר דירה רגוע – לפחות בכל הקשור לחברת הובלות.

התגובות סגורות.

חייגו אלינוהצעת מחיר