3 טיפים לחיסכון בעלויות מעבר הדירה


טיפים לחיסכון בעלויות מעבר הדירה

מעבר דירה יכול להיות תהליך ארוך ומייגע, לא מסוג הדברים שמרבית האנשים אוהבים לבצע. מעבר לעניין של מעבר ממקום מגורים אחד לאחר, מדובר בתהליך שכולל בתוכו עוד שלל "תת תהליכים" כגון אריזה, בחירת חברת הובלה, שינוי כתובת ולעתים קרובות שירותים מקצועיים נוספים כגון שירותי ניקיון והדברה.

התמקדו בשירותים שאתם באמת צריכים

ישנם שלל שירותים שכל מטרתם הוא להפוך את המעבר להרבה יותר נוח וקל. מרבית השירותים הללו יעילים להפליא אך נשאלת השאלה מהו התקציב שלכם וכמה אתם מוכנים באמת להשקיע מבחינה כספית עבור שירותים שאתם יכולים לבצע בעצמכם.

בדרך כלל רשימת שירותי מעבר הדירה תהיה נגזרת של גודל הדירה שלכם, מספר הנפשות וצרכים נוספים אחרים. לפניכם מספר שיטות לחיסכון בעלויות מעבר הדירה.

קרטונים לאריזת דירה

אחד הצרכים שלא ניתן לוותר עליהם הם חומרי אריזה וקרטונים למעבר דירה. כיום ניתן לרכוש קרטונים למעבר דירה אונליין ולקבל את המוצרים עם שליח עד לביתכם בתוך יום אחד. זהו אמנם תהליך לא יקר שיכול להסתכם בכמה מאות שקלים אך אם רוצים לחסוך, תמיד ניתן לגשת לסופר הקרוב על מנת לאסוף כמה קרטונים שיתאימו למעבר.

שימו לב שהתהליך עשוי לגזול מכם זמן ולכן, אם החלטתם לאסוף קרטונים באופן עצמאי, כדאי לעשות זאת בשלב מוקדם ככל שניתן ואפילו לשלב אותו בקניות השבועיות שלכם.

פנו אל המחסנאי וספרו לו שאתם זקוקים לקרטונים. הוא ממש לא יהיה מופתע ויתכן שיוכל לספק לכם כמה באופן מידי או לפחות להסביר לכם מתי תוכלו להגיע על מנת לאסוף כמה.

רצוי לעשות זאת בימים רגועים ולא ביום חמישי בערב שבהם נמצאים המון לקוחות והאדם שאמון על פינוי הקרטונים לא ממש יהיה זמין לספק לכם את השירות.

כמה תחסכו? בין 250 ל-500 ₪.

שירותי אריזה

באופן אישי אני לא מכיר מישהו שאוהב לארוז דירה לפני ואחרי מעבר דירה. ישנן עשרות חברות שמציעות שירותי אריזה מקצועיים למעבר דירה. מדובר בתהליך שיכול לחסוך לגם הרבה מאוד זמן אך כמעט כמו כל דבר טוב, הוא עולה לא מעט.

מה אפשר לעשות

כמו באיסוף הקרטונים, גם כאן כדאי מאוד להתחיל לארוז בשלב מוקדם ככל שניתן. התחילו עם חפצים שאינכם זקוקים להם באופן יומי ונצלו את השעות החופשיות מעת לעת. אפשר לעשות זאת בערב או בסופי שבוע. ככל שתתחילו מוקדם יותר, כך תוכלו לבצע את האריזה בנינוחות.

כמה תחסכו? 500 עד 2,000 ₪ – תלוי בגודלה הדירה ומספר הנפשות שגרים בה.

שירותי הובלות

אחד השירותים שאנו צורכים בכל מעבר דירה הוא הובלות. זהו השירות שאנו משקיעים בו את מרבית הזמן והכסף כדי להבטיח שאת ההובלה תבצע חברה מקצועית ובעלת מוניטין. למרביתנו לא אכפת לשלם מעט יותר רק כדי לזכות בשקט הנפשי. מדובר בתהליך מרכזי שאם לא יתבצע על ידי מובילים הוגנים ומקצועיים, כל המעבר יכול להפוך לבעיה של ממש. נזקים לתכולת הדירה, מחירים שעולים ברגע האחרון ועוד בעיות מסוגים שונים, מתרחשות לצערנו לעתים תכופות מדי.

מדובר בתהליך יקר למדי ובמרבית הדירות הוא יתחיל ב-1,500 ₪ ויעלה ככל שמדובר בדירה גדולה יותר.

מה אפשר לעשות?

כאן עומדות בפניכם מספר אפשרויות מעניינות. הראשונה היא לבצע את ההובלה או את חלקה באופן עצמאי. אם יש לכם רכב מסחרי, אתם יכולים להיעזר בחברים או בני משפחה על מנת להתחיל ולהעביר ארגזים ורהיטים. גם אם אין לכם רכב מסחרי, כיום אפשר להשכיר כאלה בכמה מאות שקלים ולחסוך סכומי כסף משמעותיים.

בדירות רבות שמכילות ארגזים קלים לצד תכולה כבדה כגון מקרר או מזנון ובדירות שקיימת בעיית גישה שמצריכה מנוף, ניתן להזמין הובלה רק לפריטים שקיים קושי להוביל באופן עצמאי ולסיים את ההובלה במחצית מהמחיר שהייתם צריכים לשלם לו הייתם שוכרים חברת הובלה שתבצע עבורכם הובלה מלאה.

כמה תחסכו? במידה שתבצעו חלק מההובלה לבדכם, תוכלו להוזיל את העלויות ב-50% ויותר ובמקרים של הובלה עצמית, החיסכון יהיה לעתים 100%.

התגובות סגורות.

חייגו אלינוהצעת מחיר